Systeem beschrijving

De eisen voor de infrastructuren van datacentra worden groter naarmate de snelle groei in het wereldwijde IT-gebruik aanhoudt. Hoogwaardige systeemoplossingen in koper, maar hoofdzakelijk in glasvezeltechniek, vormen al de ruggengraat van de gegevensoverdracht met hoge snelheid in datacentra. De steeds hogere transmissiesnelheden vragen niet alleen om glasvezels met hoge kwaliteit, ze leggen ook hogere eisen op aan de componenten van de verbinding. Beide parameters zijn cruciaal voor efficiënte prestaties van de transmissiekanalen.

Flexibiliteit is de essentiële vereiste voor een oplossing voor de bekabeling in de huidige omgeving van het data centrum. Nieuwe systemen moeten worden gepland, geassembleerd en geïnstalleerd binnen een zeer korte tijd. Nieuwe technologieën zoals bijvoorbeeld blade-systemen of virtualisatie, hebben als gevolg dat de prestatienormen voortdurend stijgen.

Het nieuw ontwikkelde "Datwyler Data Centre Solution" overtreft alle vereisten voor de huidige oplossingen voor bekabeling, de hoge kwaliteit en de uitstekende optische en geometrische waarden van de connectormontage  zijn van bijzonder belang hier.

De hoogwaardige, zorgvuldig op elkaar afgestemde kabels en componenten van de "Datwyler Data Centre Solution" kunnen naar wens worden gecombineerd en maken het mogelijk om een open ontwerp voor infrastructuur te implementeren, dat ontkoppeld is van de apparatuur van de gebruiker. Het systeem laat een eenvoudige migratie toe naar toekomstige toepassingen.

Voordelen van de "Datwyler Data Centre Solution"

• Top kwaliteit garandeert topprestaties
• Hoge pakkingsdichtheden hand in hand met een duidelijke layout
• Snelle en eenvoudige montage (plug-and-go)
• Wijzigingen/installaties mogelijk tijdens lopende operaties, geen behoefte aan externe bedrijven
• Voorgeconfectioneerd: geen werkzaamheden van afstrippen, lassen of connectoraansluitingen die nodig zijn
• Slank kabelontwerp, zodat er geen verstoring is van koellucht, er geen overbodige lengtes kabel in de rack zijn
• Schaalbaarheid dankzij het modulaire ontwerp
• Bescherming van de investering en de toekomstige levensvatbaarheid, door de mogelijkheid van
  migreren naar 40/100G (MTP)
• Hoge reserve aan capaciteit als gevolg van extreem lage optische verliezen
• Glasvezels met karakteristieken geoptimaliseerd voor buiging (multimode)

De meeste belangrijke systeemcomponenten

• Voorgeconfectioneerde meervoudige glasvezelkabels / mini-trunks (hoge prestatievermogen)
• Voorgeconfectioneerde glasvezel plug-in modules (hoge prestatievermogen)
• Glasvezel fan-out kabels (hoge prestatievermogen)
• Glasvezel patchskabels (hoge prestatievermogen)
• Modulair ingerichte 19 inch panelen (1U) en subracks (3U en 4U)
• Kabelgoten en toebehoren voor het beheer van kabels en patchkabels

In serverruimtes en datacenters leveren deze systeemcomponenten hoogwaardige modulaire oplossingen voor bekabeling op maat volgens de vereisten van de klant, met als opvallende kenmerken een duidelijke lay-out, flexibiliteit, hoge pakkingsdichtheid en een goede hanteerbaarheid gedurende de exploitatie.

Optische waarden

Configuratie van een optisch kanaal: van module tot module

De grafiek hieronder toont een mogelijke typische configuratie:
Twee FO-DCS plug-in modules zijn onderling verbonden door een dunne FO-DCS mini breakout kabel MTP-MTP.
Voor alle bekende duplex toepassingen tot 25G Ethernet of 32G Fiber Channel.

Configuratie van een optisch kanaal: van module tot module (zonder MTP)

De grafiek hieronder toont een mogelijke typische configuratie:
Twee FO-DCS BO inschuifmodules zijn onderling verbonden door een dunne universele glasvezelkabel met LCD connectoren.
Voor alle bekende duplex toepassingen tot 25G Ethernet of 16G Fiber Channel.

Configuratie van een optisch kanaal: van module tot fan-out

De grafiek hieronder toont een mogelijke typische configuratie:
Een FO-DCS plug-in module is aangesloten op twee FO-DCS fan-out kabels (MTP op LCD Uniboot) door middel van een FO-DCS mini breakout kabel voor een directe verbinding tussen actieve poorten, bv. van een SAN eenheid.
Voor alle bekende duplex toepassingen, v.g. 10G en 25G Ethernet of 16G en 32G Fiber Channel.

Configuratie van een optisch kanaal: converter inschuifmodules

Twee FO-DCS converter inschuifmodules zijn onderling verbonden door een dunne FO-DCS mini breakout kabel MTP-MTP.
Voor drie 40G, NG100G, PSM4, PLR4 of 64GFC links.

Configuratie van een optisch kanaal: migratie naar 40/100G (parallelle optica)

De grafiek hieronder toont de configuratie voor een migratie naar 40/100G:
De FO-DCS plug-in modules in subracks worden vervangen door FO-DCS frontplaten met MTP adapters.
De hoogwaardige FO-DCS mini-breakout kabels MTP-MTP kunnen verder gebruikt worden.

Dawyler levert hoogwaardige patchkabels (MTP) voor de aansluiting van de actieve IT-apparatuur.

 
U kunt meer informatie vinden over ontwerp flexibiliteit, eind-tot-eind optische verliezen en een succesvolle 100G-test in onze overeenkomstige technische whitepapers. Neem contact op met uw plaatselijke Datwyler vertegenwoordiging voor verdere informatie.