28.08.2015

Singlemode kabels met verbeterde vezels

Indoor-, universele- en outdoor kabels opgewaardeerd

Kleinere buigradiussen, verbeterde dempingkenmerken en een hogere overdracht kwaliteit: dit zijn de toonaangevende voordelen, die Datwyler Cabling Solutions met de overstap naar twee nieuwe singlemode vezels – ITU-T G.657.A2 en G.652.D (BLO) – doorgeeft aan u, onze klant. 

De FO Indoor kabels, waarin tot nu toe de voor buiging geoptimaliseerde, singlemode vezel ITU-T G.657.A1 toegepast werd, biedt Datwyler in de toekomst als standaard aan met de voor buiging geoptimaliseerde vezel G.652.D (BLO) – of met de voor buiging geoptimaliseerde vezel ITU-T G.657.A2. De laatste is een in FTTx-netten en ook in het datacenter beproefde vezel, die gebruikers een kleinere buigradius bij 10 tot 7,5 mm en daardoor meer zekerheid in de werking biedt.

Ook de FO Universele- en FO Outdoor kabels worden niet meer aangeboden met de vezels ITU-T G.657.A1. Deze zijn vanaf direct – naast de ITU-T G.652.D – verkrijgbaar met de vezel G.652.D (BLO). BLO staat voor "Bend Losses Optimized". Deze nieuwe vezel overtuigt niet alleen door de verbeterde dempingeigenschappen, b.v. ≤0,21 dB/km @ 1550 nm (geïnstalleerd), hij heeft ook de wezenlijke voordelen van de "oude" vezels in zich, namelijk de verhoudingsgewijs grote diameter van het modusveld van de G.652.D en de geringe buigverliezen van de G.657.A1.

Ontwerpers en netwerkbeheerders van LAN‘s, datacentrums, FTTx- en stadsnetten profiteren bij het gebruik van kabels met de nieuwe vezels G.652.D (BLO), in zoverre dat ze geen extra dempingverliezen meer hoeven in te plannen, die tot nu toe zijn ontstaan door de verbinding van vezels met verschillende diameters van het modusveld. Voor hen en voor de installerende bedrijven biedt deze vezel weer een hogere zekerheidsreserve